Душові системи для ванної кімнати: види і тонкощі вибору
У сучасному світі як ніколи важлива можливість розслабитися і знайти спокій. Водні процедури - найкращий спосіб релаксу. Однак ванна вимагає серйозних витрат води, а монтаж душового боксу обходиться недешево.
Оптимальною альтернативою для ванної кімнати можуть стати душові системи (стійки) або, як їх ще називають, душові панелі.
З чого складаються душові системи
Стандартна система включає в себе наступні елементи:
- Змішувач. Він може бути частиною комплекту, але частіше змішувач докуповують окремо. Купити душову систему можна із змішувачем з виливом і без нього. Змішувачі розрізняють відповідно до елементів управління:
-
Двохвентильний. Дозволить відрегулювати напір гарячої та холодної води окремо.
-
Одноважільний. Напір регулюють, піднімаючи важіль змішувача вгору - чим більше кут підйому, тим сильніше натиск. Оптимальної температури досягають поворотами вліво і вправо. Такі змішувачі найпростіше монтувати, але, щоб домогтися комфортної температури, потрібно витратити час.
-
Каскадний. Змішувачі, які пропускають воду, імітуючи невеликий водоспад. Відрізняються від попередніх типів великою пропускною здатністю.
-
- Шланг. Душові шланги не надто відрізняються один від одного. Всі вони виготовлені з міцної нетоксичної гуми і покриті опліткою. На ринку України представлені шланги різної довжини - від 1,25 до 2 м.
- Душова лійка. Може бути стаціонарною або мобільною. Перша має діаметр 15-40 см. Розміри мобільної лійки - 6-15 см.
- Штанга. Вертикальний елемент, на який монтують душові системи відкритого типу.
Види душових систем
Прийнято поділяти всі душові системи за способом кріплення і типом установки у ванній кімнаті.
Душові системи за способом кріплення
-
Душова стійка з верхнім душем. Найлаконічніший варіант. Являє собою велику стаціонарну лійку, вмонтовану в стелю або верхню частину стіни. Найбільш логічно встановлювати таку систему в невелику душову кабіну або бокс з піддоном. Акрилові ванни при установці такої системи потрібно доповнити огорожею або шторкою.
-
Душові стійки з верхнім стаціонарним і ручним душем. Такі комбіновані моделі набули найширшого розповсюдження. Вони являють собою вертикальну стійку з великою стаціонарною лійкою і мобільного лійкою меншого розміру. Зазвичай висота обох лійок регулюється. Це зручно, коли душем користуються домочадці різного зросту. У великій лійки можна відрегулювати і кут нахилу. Штанга у таких систем може бути поворотною.
-
душова система з одного мобільного лійкою. Тут закріплена на гнучкому шлангу лійка переміщається по штанзі. При необхідності її можна закріпити зверху, забезпечивши вертикальну подачу води, або використовувати як ручний душ.
-
Душові панелі. На додаток до верхньої і рухомої лійок тут встановлені додаткові форсунки. Вони забезпечують душові системи рядом приємних опцій, таких, наприклад, як гідромасаж. Однак скористатися ними можна тільки якщо система водопостачання видає досить потужний натиск.
Душові системи за типом монтажу
Системи бувають двох типів:
-
Приховані. У таких системах всі елементи, крім змішувача і лійок, приховані від очей користувача. Приховану систему потрібно монтувати ще на етапі ремонту в заздалегідь підготовлену нішу. При цьому глибина ніші може складати від 70 до 90 см.
-
Відкриті. Душові такого типу залишають на увазі всю фурнітуру системи, з'єднання лійок зі змішувачем. Обслуговування та ремонт відкритих систем значно простіший, ніж робота з душовими системами прихованого типу. Тому більшість власників вибирають це рішення і перетворюють душову стійку в елемент інтер'єру ванної кімнати. Фото різних дизайнерських рішень можна легко знайти в каталогах виробників або в мережі.
Душові системи: додаткові функції
Наявність додаткових функцій у душових системах залежить в основному від особливостей душових форсунок. Наприклад, системи від німецької фірми Grohe оснащені декількома режимами подачі води:
-
Rain;
-
Jet;
-
Активний масаж.
-
Також виробники пропонують:
-
Гідромасаж;
-
Насичення струменів киснем;
-
Режим водяної хмари;
-
Підсвічування.
Серед утилітарних рішень виділяються такі, як:
-
Душова система з термостатом. Ці моделі дозволяють задати і зберегти в налаштуваннях термостата певну температуру води, відповідну перевагам власника системи. Система з термостатом - гарантія безпеки для власника, оскільки механізм здатний реагувати на різкий температурний перепад і перекрити воду. Термостат може бути:
-
Електронним. Налаштування на такому задають за допомогою кнопок, а дані відображаються на дисплеї.
-
Механічним. Цей механізм не вимагає додаткового джерела живлення. Температуру можна відрегулювати за допомогою вентилів або важелів.
-
Системи з функцією автоматичного очищення форсунок. Більшість душових лійок сьогодні виробляються із застосуванням технології «легке очищення». Щоб позбутися від накипу, достатньо натиснути на силіконові сопла на поверхні лійки і включити сильний напір. Але якщо цим способом скористатися не можна, функція самоочищення буде доречою.
-
душова система зі змінними фільтрами для води. Актуально для регіонів, де очисні системи водопостачання знаходяться не в кращому стані.
В цілому, виробники намагаються надати покупцям душових систем максимум комфорту. Наприклад, фірма Hansgrohe створила системи, де включати, вимикати, управляти дивертором і вибирати тип струменя в душі можна за допомогою однієї кнопки.
Душові системи на будь-який смак в мережі магазинів «Оселя»
Магазин пропонує жителям України:
-
ванни;
-
душові бокси і системи;
-
змішувачі та умивальники;
-
аксесуари для ванних кімнат;
-
системи опалення та іншу сантехнічну продукцію від самих надійних європейських постачальників.
У каталозі інтернет-магазину «Оселя» покупці завжди знайдуть широкий асортимент товарів, лояльні ціни, якісне обслуговування і докладні консультації фахівців.
На сайті магазину можна ознайомитися з умовами доставки, способами оплати і відгуками покупців.