Каталог товарів

Установка акрилової ванни: особливості та варіанти монтажу

Сьогодні багато хто прагне купити акрилову ванну. Таку сантехніку цінують за різноманіття форм, можливе завдяки пластичності матеріалу, легку вагу, низьку теплопровідність, через що вода довго не остигає. Однак покупка якісного обладнання - це ще не все. Щоб ванна прослужила якомога довше, необхідний і грамотний її монтаж. Неправильна установка акрилової ванни може призвести до серйозних проблем, за якими в гіршому випадку слідує повний демонтаж ємності.

Щоб уникнути фатальних помилок, слід уважно поставитися до процесу установки, врахувати всі нюанси підготовчого і робочого етапів.

Установка акрилової ванни: під плитку або на неї

Акрилова ванна встановлення завершенеПочинаючи ремонт у ванній, варто визначитися з послідовністю дій. Одна з можливостей - монтаж акрилової ванни до проведення оздоблювальних робіт. Друга - після, коли стіни вже оброблені плиткою або іншим матеріалом. Вибір способу вплине тільки на результат, процес монтажу залишиться незмінним.

Установка акрилової ванни на плитку

Вибираючи таку послідовність робіт, власник приміщення і монтери повинні враховувати метраж. Якщо у великій ванній кімнаті можна встановити сантехніку на якійсь відстані від стіни, то на обмеженій площі важливий кожен сантиметр.

У другому випадку, якщо після укладання плитки простору не вистачить, кахель доведеться підрізати, щоб вписати ванну. І замаскувати подібну неточність згодом буде неможливо. До того ж якщо стіни в приміщенні нерівні, між бортиком і керамічною плиткою утворюються зазори шириною до 1 см. Якщо обробку виконувати в другу чергу, цю проблему вдасться усунути.

Установка акрилової ванни до облицювання

При такому варіанті плитка починається не з нижньої межі стіни, а в районі бортика ванни. Відступ при цьому становить кілька міліметрів, але і його закладають за допомогою герметиків та інших вологостійких матеріалів. Плитка практично зливається з бортом, і ванна виглядає вбудованою в стіну. Також з плиткою, покладеної після установки сантехніки, остання буде більш стійкою. Плитка створить додаткові точки опори, які не дадуть ємності перекинутися.

Вагомий аргумент, що говорить на користь монтажу під плитку, - економія бюджету. Адже не доведеться купувати матеріал для обробки простору за ванною.

Підготовчі роботи

Перш ніж почнеться установка акрилової ванни, слід провести комплекс підготовчих заходів, а саме:

 1. Демонтувати колишню сантехніку і слив (якщо ремонт проводиться не в тільки що купленому будинку або квартирі).
 2. Прочистити каналізаційну трубу.
 3. Обробити стики герметиком.
 4. Перед початком установки краще захистити ванну від можливих механічних пошкоджень, наприклад, накривши її поверхню шаром пакувального паперу, а місце, де розташується ванна перед установкою, - чимось м'яким, що володіє амортизирующим властивістю.
 5. Слід відключити подачу води перед початком монтажу.

Іноді доводиться попередньо вирівнювати всю підлогу в ванній або той його ділянку, де буде стояти сантехнічне обладнання.

Експерти інтернет-магазину сантехніки «Оселя» рекомендують купувати обладнання безпосередньо перед установкою - якщо акрил тривалий період міститься в неналежних умовах, він деформується.

Установка акрилової ванни: доступні варіанти кріплення

Габарити встановленної акрилової ванниНадати конструкції стабільність можна, змонтувавши її одним з таких способів:

 • на ніжки - без допоміжного фундаменту;
 • на цеглу;
 • на металопрофіль (каркас);
 • скомбінувавши два перші варіанти.

Розглянемо більш докладно кожен варіант.

Установка акрилової ванни на ніжки

Цей варіант монтажу можливий тільки для судин класичної форми. При іншій конфігурації краще скористатися альтернативами.

Щоб прикріпити ніжки, слід покласти ємність догори дном і знайти місця кріплення. Варіантів може бути два: отвори під кріплення або монтажні стійки. В останньому випадку ніжки просто прикручуються до напрямних. Якщо ємність не містить ні отворів, ні стійок на момент покупки, процедура виконується наступним чином:

 1. Ванну ставлять догори дном, відступають 4 см від початку спеціальної зміцнюючої пластини і відзначають середину.
 2. Далі знаходять центр монтажних площадок і з'єднують його з центром чаші. Потім відзначають точки кріплення.
 3. Свердлять отвори і кріплять стійки. Використовують для цього саморізи з монтажного комплекту. Краще не користуватися сторонніми інструментами. Кріпильні елементи, що не підходять за розміром, можуть пошкодити дно ємності.
 4. До настановних майданчиків кріплять самі ніжки. Закріплюють двома гайками стрижні. В закріплену шпильку вкручують безпосередньо ніжки.
 5. Перевертають чашу і рівнем перевіряють горизонталь.
 6. Далі присувають посудину до стіни і маркують край її борту. Це допоможе визначити місце настінних кріплень.
 7. У стіну вкручують спеціальні скоби, а на них кріплять бортик. Установка акрилової ванни передбачає використання 4 кріпильних планок - по парі на довжину і ширину. При цьому відстань між верхнім краєм пластини-кріплення і відміткою борту, розташованої вище, має становити приблизно 4-5 мм.

Слід уважно підійти до перевірки симетрії ніжок. Адже на кожну з них навантаження повинно розподілятися рівномірно. При неправильно закріплених ніжках порожня ванна встоїть, а ось наповнена може перевернутися.

Регулювання кутів по висоті

Тестування положення ємності проводиться в кілька етапів:

 • один з кутів піднімають на бажану висоту, що дозволяє зробити обертовий гвинт ніжки;
 • по черзі прикладають рівень до інших кутках і рівняють їх положення по першому;
 • перевіряють симетрію кутів по діагоналі.

У деяких випадках встановлювати чашу потрібно не строго горизонтально, а під нахилом до зливу. Різниця ніжок по висоті повинна при цьому складати 2 см. Але найчастіше сама конструкція ємності спочатку виконана з невеликим скатом.

Детальніше про каркасний монтаж

Каркасний монтаж акрилової ванниУстановка акрилової ванни на ніжки - вибір найбільш доступний, але не найнадійніший. З ніжками борти залишаються без посилення, а днище напевно просяде під великою вагою води. Ідеальним варіантом виявиться установка акрилової ванни на каркас. Але не кожна акрилова ванна укомплектована заводським профілем. Більш того, не всяка акрилова ванна поставляється з ніжками і кріпильними елементами до них. Якщо ємність куплена без каркаса і стійок, на допомогу приходить цегляний фундамент. Він же є і надійною опорою.

Каркас - це металевий профіль, виконаний на заводі з урахуванням особливостей конкретної ванни. При варінні рами (основного елемента профілю) враховують розміри, геометрію ємності, розподіл навантаження. Крім рами, в інсталяційний комплект входять:

 • ніжки;
 • кріпильні планки під них;
 • настінні скоби;
 • гайки;
 • шпильки;
 • саморізи.

Число комплектуючих визначає розмір ємності.

Монтаж покроково

Установка акрилової ванни на профіль проводиться за наступним алгоритмом:

 1. Посудина розміщують днищем вгору, надягають раму каркасу. Саме в цьому положенні збирають конструкцію фундаменту.
 2. В кутові отвори рами протягують шпильки з гайками, вкрученими в них.
 3. З іншого боку шпильку вставляють в вертикальну стійку, після чого її верх фіксує інша гайка. Вкручуючи шпильку, слід залишити зазор між стійкою і рамою. Зазор знадобиться, щоб пізніше регулювати висоту каркаса.
 4. Раму прикручують до посилюючого елементу (пластини) днища за допомогою саморізів, попередньо відрегулювати каркас по висоті і впевнитись в точності монтажу.
 5. Закріплюють майданчики для ніжок в кутах ванни з розташованими на них вставними пластинами.
 6. Після, до стійок прикручують ніжки, використовуючи шпильки і гайки.
 7. Для ванни з екраном зовнішні ніжки додатково оснащують Г-подібними планками. На них і кріпиться модуль, що приховує комунікації. Для вставки Г-образних пластин також використовують гайки, що дозволяють регулювати висоту кріплення.
 8. Коли всі складові закріплені, слід перевернути ванну, присунути екран і відрегулювати висоту, використовуючи гайки.
 9. Наступний крок - нанесення розмітки для настінних кріплень.
 10. Кріпильні пластини прикручують до стіни і надягають на них борти чаші.
 11. Екран знову присувають і розмічають місця під кріплення монтажних пластин.
 12. З'єднувальні елементи для екрану вкручують по краях і в центрі ємності. Тут також на допомогу приходять саморізи.
 13. Далі екран закріплюють на планках, в тому числі і тих, що вмонтовані в ніжки ванни.

На фінальному етапі усувають зазор між посудиною і стіною. Для цього обидві поверхні знежирюють і прибирають пил. Потім наносять силіконовий герметик. Другий варіант - посадити стики на піну, а коли вона висохне, надлишки видалити канцелярським ножем. Щоб перевірити, наскільки з'єднання герметичні, чашу наповнюють водою. Якщо на стиках виявляють течі, на проблемній ділянці процедуру з нанесенням герметика повторюють.

Установка акрилової ванни на цегляну кладку

Установка ванни на цегляну кладкуЯкщо ємність не укомплектована ніжками або профілем, цей спосіб буде найменш витратним за ціною і не поступиться в довговічності металевій підтримуючій рамі. А якщо ще грамотно виконувати догляд за акриловою ванною, можна буде забути про її заміну на довгі роки.

Для роботи необхідні такі матеріали:

 • цеглини;
 • цементно-піщаний розчин (альтернатива - недорогий склад для кріплення цегли);
 • металевий куточок в якості настінного кріплення;
 • саморізи;
 • герметик.

Алгоритм монтажу

Щоб установка акрилової ванни пройшла вдало, виконують наступні кроки:

 1. На місце монтажу кладуть тонкий шар клейової суміші. Зверху розміщують цеглини (2-3 ряди в залежності від бажаної висоти і рівня прокладки комунікацій).
 2. Коли фундамент схопився, на нього ставлять ванну і роблять розмітку для кріплення куточка.
 3. За допомогою герметика металевий профіль кріплять до стіни, а на нього надягають борту ванни, попередньо скріпивши армуючої пластину на дні посудини з цеглою за допомогою розчину.
 4. Після необхідно видалити з бортів непотрібний силікон і через 20-30 хвилин прибрати надлишки клеїть речовини.

Установка на п'єдестал: з ніжками і без

Ще один варіант, при якому можлива установка акрилової ванни на цеглу - створення п'єдесталу. Процес підготовки цегляної кладки не відрізняється від попереднього способу майже нічим. Єдина різниця - замість двох горизонтальних опор роблять суцільну платформу і на неї монтують ємність. Причому при такому форматі фундаменту установка акрилової ванни можлива як на ніжки, так і без них.

У разі вибору монтажу без ніжок, на цеглу слід встановити 2 металеві планки, а вже на них - ванну. Планки забезпечують зазор в 1 см між кладкою і ємністю. У нього задувається монтажна піна для кріплення конструкції. Якщо установка акрилової ванни передбачає наявність ніжок, процедура спрощується. Її встановлюють над п'єдесталом, регулюють висоту ніжок, після чого герметизують піною. Кріплення до стіни здійснюється за рахунок металевих гачків або куточків, бажано виконаних з алюмінію. На цьому установка акрилової ванни вважається завершеною.

Акрилові ванни в асортименті інтернет-магазину «Оселя»

Компанія пропонує покупцям понад 160 моделей акрилових ванн від провідних виробників: RAVAK, Besco, Riho, SCANSANI, Excellent та інших. У каталозі представлені як стандартні прямокутні варіанти, так і оригінальні асиметричні моделі. Клієнти можуть вибрати ємність, яка підходить по глибині, обсягом, габаритам.

Європейська якість сантехніки, допомога професійних консультантів та оперативна доставка гарантовані. Порадують клієнтів і доступні ціни.

Наші партнери
slide-1
slide-1
slide-1
slide-1
slide-1
slide-1
slide-1
slide-1
slide-1
slide-1